MOTŁAWA co to jest

Gdzie jest Motława? Informacje rzeka we wsch. części Pojezierza Pomorskiego, dopływ Martwej Wisły.

motława co to jest

Czy przydatne?

Co to znaczy Motława

Co to jest MOTŁAWA: rzeka we wsch. części Pojezierza Pomorskiego, dopływ Martwej Wisły; dł. 65 km. Źródła na pn. od Starogardu Gdańskiego, wdolnym biegu płynie przez Żuławy Wiślane, ujście do Martwej Wisły na terenie Gdańska, gdzie jej uregulowane koryto jest częścią portu gdańskiego.

Czym jest Motława znaczenie w Słownik geografia M .

Co znaczy Mada:
Porównanie powstający wdolinach rzecznych na podłożu osadów złożonych przez rzekę na równi zalewowej wtrakcie powodzi. Ich właściwości zależą głównie od uziarnienia osadów powodziowych, które są zbudowane motława co znaczy.
Krzyżówka Muton:
Dlaczego próg w dolinie lodowcowej lub rygiel zamykający kar, wygładzone przez lodowiec (Fot. 40). Stok od strony nasuwającego się lodowca jest łagodny, wygładzony skutkiem detersji, przeciwny stromy skutkiem motława krzyżówka.
Co to jest Moluki:
Jak lepiej części Archipelagu Malajskiego, pomiędzy wyspą Celebes aPapuą-Nową Gwineą; łączna pow. 75 tys. km2, największa wyspa Halmahera. Położona wstrefie aktywnej sejsmicznie iwulkanicznie, krajobraz motława co to jest.
Słownik Missouri:
Kiedy wśrodk. części USA, prawy dopływ Missisipi; dł. 4270 km, pow. dorzecza ok. 1,4 mln km2. Źródła wG. Skalistych; powstaje zpołączenia trzech rzek: Jefferson, Madison iGallatin na wys. ok. 1220 m n.p.m motława słownik.
  • Dodano:
  • Autor: