UKŁAD TRAWIENNY co to znaczy

Co znaczy układ trawienny? Co to jest to jest zespół narządów, których zadaniem jest przyjmowanie.

układ trawienny co to jest

Czy przydatne?

Co to jest układ trawienny

Definicja z ang. digestive system, z niem. Verdauungssystem.

UKŁAD TRAWIENNY DEFINICJA: to jest zespół narządów, których zadaniem jest przyjmowanie pokarmu, jego rozdrobnienie, przeróbka chemiczna (trawienie), wchłanianie substancji strawionych i wydalanie resztek nie strawionych i nie zużytych. Układ trawienny – złożona jest z przewodu pokarmowego, do którego doprowadzają swe wydzieliny dwa ogromne gruczoły – wątroba i trzustka Droga pokarmu: 1. j. ustna, 2. gardło, 3. przełyk, 4. żołądek, 5. jelito cienkie, 6. jelito grube i odbyt.

Czym jest Trawienny Układ znaczenie w Słownik definicji U .

Co znaczy Urbanizacja:
Definicja społeczno-ekonomicznych, kulturowych i przestrzennych prowadzących do rozwoju miast, wzrostu ich liczby, powiększania się odsetka ludności miejskiej w ogólnej liczbie ludności państwa, rozszerzania układ trawienny co to jest.
Co znaczy Ustrój Państwowy:
Definicja organizacji państwa i metod działania władzy państwowej. Dzieli się on na: 1. Ustrój polityczny - ujęcie w pewien porządek władz w ogóle, a w pierwszej kolejności naczelnej z nich wszystkich układ trawienny definicja.
Co znaczy Uspołecznianie:
Definicja na celu wpływ wychowawcze, których uświadamianym poprzez wychowawcę (nauczyciela, rodzica) celem jest uzyskanie poprzez jednostkę wyznaczonego poziomu przystosowania społecznego i dojrzałość i układ trawienny co znaczy.
Co znaczy Układ Oddechowy:
Definicja ukłądzie oddechowym: powietrze powinno być wdychane poprzez nos. Jama nosowa ma specyficzny wygląd. Ściana boczna jamy nosowej ma kilka wypukleń. Cała konstrukcja pokryta jest błoną. Komórki nabłonka układ trawienny słownik.
  • Dodano:
  • Autor: