CIAŁO SZKLISTE co to znaczy

Co znaczy ciało szkliste? Co to jest wypełnia wewnętrzną przestrzeń gałki ocznej, zawiera 98 % wody.

ciało szklte co to jest

Czy przydatne?

Co to jest ciało szkliste

Definicja z ang. vitreous, z niem. Glaskörper.

CIAŁO SZKLISTE DEFINICJA: wypełnia wewnętrzną przestrzeń gałki ocznej, zawiera 98 % wody, jego kształt utrzymują włókienka łącznotkankowe, pomiędzy nimi są w sporym stężeniu mukopolisacharydy decydujące o przeźroczystości ciała szklistego; w części przedniej ciała szklistego jest zgłębienie, gdzie znajduje się soczewka. U noworodków jest ona bardziej kulista, u starszych spłaszczona. Z soczewką wiąże się akomodacja a więc uwypuklenie co skutkuje bliskie widzenie. Ludzie starsi widzą lepiej elementy dalsze, bo soczewka się nie wypukła.

Czym jest Szkliste Ciało znaczenie w Słownik definicji C .

Co znaczy Czaszka Ptaka:
Definicja lekkich, silnie spreumatyzowanych. Kości czaszki górnej tworząc jednolite sklepienie. Nie ma szwów. Są 4 kości potyliczne i kości słuchowe. W uchu środkowym jest 1 kosteczka – strzemiączka. Spore ciało szkliste co to jest.
Co znaczy Czaszka:
Definicja mózgoczaszki, która jest puszką kostną osłaniającą mózgowie, i trzewioczaszki, tworzącej rusztowanie kostne twarzy, które otacza startowy odcinek dróg oddechowych i pokarmowych. Kości czaszki tworzą ciało szkliste definicja.
Co znaczy Cenzus Wyborczy:
Definicja wyborczego z racji na brak ustalonych cech albo kwalifikacji. Współcześnie: a) cenzus wieku b) cenzus obywatelstwa c) cenzus domicylu (zamieszkania) - uzależnia przyznanie prawa wyborczego od stałego ciało szkliste co znaczy.
Co znaczy Cheterotrofy:
Definicja cudzożywne. Są one zdolne do syntezy własnych związków organicznych jedynie już z gotowych wytworzonych poprzez autotrofy związków węglowych bogatych w energię. Nie są w stanie tak jak rośliny ciało szkliste słownik.
  • Dodano:
  • Autor: